خانه / دسته‌بندی نشده / بارسلونا برای بیست و پنجمین بار قهرمان لالیگا شد

بارسلونا برای بیست و پنجمین بار قهرمان لالیگا شدبه گزارش ایرنا؛ بامداد دوشنبه از هفته سی و پنجم لالیگای اسپانیا، لاکرونیا در ورزشگاه «ریاروز» میزبان ستاره های بارسلونا بود و با وجود تلاش فراوان، متحمل شکست 4 بر 2 شد.
این پیروزی موجب شد تا بارسلونا با 86 امتیاز و در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل جاری لالیگا، عنوان قهرمانی را از آن خود کند و برای بیست و پنجمین بار در تاریخ، فاتح لالیگا شود.
«لیونل مسی» به تنهایی سه گل برای تیم پرافتخار فوتبال باشگاهی اسپانیا به ثمر رساند.
تیم تحت هدایت «ارنستو والودره» هفته گذشته نیز با پیروزی قاطع 5 بر صفر مقابل سه ویا به عنوان قهرمانی جام حذفی اسپانیا رسیده بود. با این اوصاف، بارسلونا توانست هر دو جام فصل فوتبال اسپانیا را از آن خود کند.
بارسلونا شروع خوبی در دیدار مقابل لاکرونیا داشت و با گل های تماشایی «فیلیپ کوتینیو» و «لیونل مسی» از حریف پیش افتاد، اما «لوکاس پرز» پیش از اتمام نیمه نخست یکی از گل های خورده میزبان را جبران کرد.
در دقیقه 64 نوبت به «امره بولاک» رسید تا گل تساوی میزبان را به ثمر رسانده و روند بازی را تغییر دهد.
شاگردان «کلارن سیدورف» در تیم لاکرونیا که برای رهایی از سقوط تلاش می کنند در ادامه حملات زیادی برای رسیدن به گل برتری طراحی کردند که این تلاش با واکنش های مناسب دروازه بان بارسلونا، راه به جایی نبرد.
در دقیقه 82، همکاری تماشایی «لیونل مسی» و «لوییس سوارز» موجب شد تا مسی گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رسانده و سند قهرمانی کاتالان ها را امضاء کند.
در دقیقه 85 بازهم «لیونل مسی» ستاره آرژانینی بود که دروازه میزبان را گشود تا هتریک خود را کامل کند.
بارسلونا که با این پیروزی قهرمانی خود را مسجل کرد، یکشنبه هفته آینده و در دیدار سنتی ال کلاسیکو در ورزشگاه «نیوکمپ» میزبان رئال مادرید است.
شبک**ورزشی**3783**1708انتهای پیام /*


درباره gohari