به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، شاید یک وسیله نقلیه که قابلیت حرکت در عمق ۱۰۰ متری آب را دارد، امکان اکتشاف در دریاهای عمیق را به سادگی فراهم کند.

زیردریایی‌ها، اختراعات عجیبی هستند و امکان اکتشاف در دریاهای عمیقی را فراهم می‌کنند که انسان توانایی رفتن به آنها را ندارد. در هر حال، تاکنون اینکه هر شخص‌، زیردریایی مخصوص به خود را داشته باشد، امر کم سابقه ای بود.

شرکت “یوبوت ورکس”(U-Boat Worx) در هلند، وسیله نقلیه شگفت‌انگیزی موسوم به “نمو”(Nemo) ارائه داده است که می‌توان از آن برای اکتشافات زیردریا استفاده کرد. نمو، یک زیردریایی بسیار کوچک و قابل حمل است که می‌تواند تا عمق ۱۰۰ متری دریا برود.

شرکت یوبوت ورکس تاکنون دو بار در رقابت‌های بین‌المللی طراحی، به خاطر طراحی نمو و قدرت حمل و نقل آن برنده جایزه شده است.

نمو را می‌توان به سادگی به پشت خودرو متصل کرد تا امکان جابه‌جایی آن فراهم شود. همچنین نمو آنقدر کوچک است که روی بسیاری از کشتی‌ها جا می‌گیرد. ارتفاع نمو ۱.۵ متر و وزن آن ۲۵۰۰ کیلوگرم است.

نمو برای راننده و یک مسافر، جای کافی دارد. اگر کسی بخواهد راندن نمو را یاد بگیرد، باید آموزش‌هایی را طی یک دوره ۱۲ روزه بگذراند تا چگونگی استفاده از آن را بیاموزد.

یک نکته مثبت درباره نمو این است که سیستم تهویه دارد و کاربر می‌تواند در یک فضای خنک به اکتشاف زیر دریا بپردازد.

“جولیا سیمپسون”(Julia Simpson)، مدیر ارتباطات شرکت سازنده گفت: نمو برای سفر در مسافت‌های طولانی و مقاصد بکر و دور از دسترس طراحی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید