خانه / دسته‌بندی نشده / امسال 123 هزار تن سیب از باغ های اشنویه برداشت می شود

امسال 123 هزار تن سیب از باغ های اشنویه برداشت می شودسید انور حسینی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر اینکه اشنویه دارای 34 هزار هکتار زمین زراعی و باغی است، افزود: 11 هزار هکتار باغ در این شهرستان وجود دارد و مهمترین محصولات تولیدی آن سیب و گیلاس است.
به گفته وی هفت هزار هکتار باغ سیب در این شهرستان وجود دارد و سیب برداشت شده از این شهرستان علاوه بر تامین نیاز مصرفی شهروندان، به سایر شهرستان ها و استان های دیگر نیز فرستاده می شود.
وی ابراز امیدواری کرد تا با تنظیم بازار و مهیا شدن شرایط لازم، این محصول به سایر کشورهای مجاور مانند ترکیه وعراق نیز صادر شود.
سیدانور حسینی افزود: سالانه حدود 75 هزار تن میوه سیب در 19 سردخانه این شهرستان برای مصرف سال مصرف کنندگان ذخیره سازی می شود.
به گزارش ایرنا طی 30 روزی که به فصل برداشت سیب در این شهرستان اختصاص داده می شود، حدود هفت هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.
شهرستان اشنویه از جمله شهرهای مرزی آذربایجان غربی است و با داشتن یکهزار و 470 متر ارتفاع از سطح دریا یکی از مناطق حاصلخیز و مستعد جهت پرورش انواع محصولات کشاورزی به شمار می رود.
اشنویه در مرکز آذربایجان غربی، 65 کیلومتری ارومیه و در مرز ایران، عراق و ترکیه قرار داشته و بیش از 74 هزار نفر جمعیت دارد.
3093 /3072

** خبرنگار: سارا معروفی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari