خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه گناوه: جدایی اقلیم کردستان باعث فروپاشی صفهای متحد عراق می شود

امام جمعه گناوه: جدایی اقلیم کردستان باعث فروپاشی صفهای متحد عراق می شودبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه افزود:
آمریکا و رژیم صهیونیستی با پرورش تروریست های تکفیری داعش نتوانستند عراق و خاورمیانه را تجزیه کنند به همین دلیل با طرح همه پرسی اقلیم کردستان می خواهند به هدفهای شوم خود برسند.
وی تصریح کرد: جدایی اقلیم کردستان عراق منطقه را با شعله ور شدن جنگ نژادی و ایجاد مشکلات اقتصادی در این کشور روبه رو می کند.
امام جمعه گناوه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسوعا و عاشورا گفت: حضور پرشور مردم در حسینیه ها و تکیه ها در ماه محرم افزون بر تقویت باورهای دینی و بصیرتی راهکاری اثربخش برای رویارویی با جنگ نرم دشمن است.
رکنی حسینی با بیان اینکه دشمن در تلاش برای کم رنگ کردن فرهنگ عاشوراست اظهار کرد: اگر در دهه محرم، موکب ها و سینه زنی ها شلوغ اما منابر امام حسین (ع) خلوت باشد دشمن به هدفهای شوم خود رسیده است.
امام جمعه گناوه گفت: شهیدان زیادی از پای منبر اهل بیت (ع) تقدیم میهن و انقلاب اسلامی شدند که شهیدان مدافع حرم از جمله شهید حججی نمونه ای از آن است.
وی بیان کرد: شهید حججی پرورش یافته فرهنگ و مکتب عاشوراست و در راستای حرکت امام حسین (ع) قدم برداشت و در این مسیر جان خود را نثار کرد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6047/6164** خبرنگار: نعمت الله بهروزی* انتشاردهنده: موناعیدانانتهای پیام /*


درباره gohari