خانه / دسته‌بندی نشده / الحدادی: می خواهم برای تیم ملی مغرب بازی کنم

الحدادی: می خواهم برای تیم ملی مغرب بازی کنمبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری یورو اسپورت، دادگاه حکمیت ورزش در بیانیه ای اعلان کرد که ‘منیرالحدادی’ بدنبال رد درخواستش در فدراسیون بین المللی فوتبال ‘فیفا’، درخواستی را به صورت مشترک با فدراسیون فوتبال مغرب به این دادگاه ارسال کرده است.
الحدادی در این بیانیه از دادگاه ورزش خواسته است که تا اواسط ماه مه و پیش از آغاز رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، تکلیف تیم ملی او و درخواستش را مشخص کند.
او پیش از این در مصاحبه ای اظهار کرد: این تصمیم من است و می خواهم برای تیم ملی مغرب بازی کنم.
یورو اسپورت ادامه داد: براساس مقررات فیفا، بازیکنانی که با یک ملیت مشخص در ‘یک’ رقابت بین المللی شرکت کرده باشند، حتی درصورت داشتن تابعیت دوگانه، نمی توانند ملیت خود را تغییر دهند.
این مهاجم 22 ساله در سپتامبر 2014 و در چارچوب رقابت های انتخابی جام ملت های اروپا یک بار با لباس تیم ملی اسپانیا و به مدت 15دقیقه مقابل مقدونیه به میدان رفت.
فدراسیون بین المللی فوتبال در حال بررسی طرحی برای انعطاف پذیرتر ساختن قوانین در مواردی از این دست است.
ویکتور مونتالیانی رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب (کونکاکاف) اکتبر گذشته گفت: فرصت مناسبی است تا این موضوع را بررسی و بدون آسیب به بدنه و تمامیت ورزش فوتبال، راه حلی برای این منظور بیابیم.
‘منیر الحدادی’ از خانواده‌ای مغربی است که در مادرید پایتخت اسپانیا بدنیا آمده است. او در آکادمی جوانان بارسلونا پرورش یافته و در حال حاضر به صورت قرضی به آلاوز پیوسته است.
تیم ملی مغرب در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه با تیم های اسپانیا، پرتغال و ایران در یک گروه قرار دارد.
ورزشی**3991**1584انتهای پیام /*


درباره gohari