خانه / دسته‌بندی نشده / اقدام و عمل/ وعده ای که عملیاتی شد

اقدام و عمل/ وعده ای که عملیاتی شدبه گزارش ایرنا، در آن بازدید که جمعی از اصحاب رسانه نیز حضور داشتند ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد پس از بررسی امکانات مجموعه المپیک کیش ، آن را بستری قابل توجه برای رونق صنعت توریسم ورزشی قلمداد و دستور لازم را برای تعمییر و خروج این مجموعه از وضعیت نامناسب فیزیکی صادر کرد.
امروز سه شنبه پس از 2 ماه از بازدید اولیه ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش به منظور بررسی و روند فعالیت شورای ورزش کیش که به این منظور شکل گرفته ، راهی مجموعه المپیک شد تا از نزدیک طرح بازسازی و تعمییرات مجموعه المپیک را بررسی کند.
دکتر انصاری لاری پس از بررسی سالن ورزشی اسکواش المپیک و ابراز خرسندی از روند آغاز بازسازی در این مجموعه از مسوولان ورزش جزیره خواست روند کار را برای امیدواری افکار عمومی و ورزش دوستان جزیره تشریح کنند.
سرپرست معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اعلام کرد: یکی از مهمترین سیاسیت های این سازمان جذب توریسم ورزشی است و با دستور مدیرعامل سازمان تعمیرات اساسی در بخش های مختلف مجموعه ورزشی المپیک کیش آغاز شده است.
مصطفی خانزادی افزود: در سال های گذشته به هر دلیل توجه کافی به نگهداری، تعمیر و بازسازی اساسی در سالن های ورزشی این مجموعه صورت نگرفته و این وضعیت در شأن ورزش جزیره کیش نباشد.
وی گفت: با وجود تنگناهای مالی در سازمان منطقه آزاد کیش اما بنا به دستور مدیرعامل این سازمان، تعمیرات اساسی در سالن های ورزشی مجموعه المپیک آغاز شده است.
خانزادی اظهار کرد: با کمک و سرمایه گذاری بخش خصوصی و با بهره گیری از مشاوران و پیمانکاران متخصص ، مقرر شده است که تا 6 ماه آینده تعمیرات به اتمام برسد.
وی گفت: تعمیر و بازسازی جموعه المپیک کیش از سالن ورزش اسکواش آغاز شده و با توجه به نزدیک بودن رقابتهای ورزشی ملی و مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، تعمیرات ضروری به نظر می رسید به این دلیل با پیش بینی اعتبار 200 تا 300 میلیارد ریالی تعمیرات به بخش خصوصی سپرده شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش مجموعه بر این است که مصالح مورد استفاده با شرایط آب و هوای کیش مطابقت کامل داشته باشد اضافه کرد: ترجیح بر این است که با اختصاص هزینه بیشتر خدماتی دریافت شود که حداقل برای 10 سال آینده از بابت تعمیرات و نگهداری نگرانی برای این مجموعه وجود نداشته باشد.
در این بازدید حمید استیلی، بهرام افشار زاده، حشمت الله مهاجرانی ، حسین کلانی و جمعی از مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش و اصحاب رسانه ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش را همراهی کردند.
جزیره کیش با 91٫5 کیلومتر مربع مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس به دلیل دارا بودن امکانات ورزشی مناسب، آب و هوا پاک و نیازنداشتن به روادید سالانه میزبان بسیاری از تیم های ورزشی و مسابقات ملی و بین المللی است.
سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی ،تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993* تنظیم و انتشار: اکبر بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari