به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، چندی پیش خبرگزاری “شینهوا” چین اعلام کرد: اولین گوینده خبر مبتنی بر هوش مصنوعی با ظاهر زنانه را از ماه مارس امسال در این شبکه به کار می‌گیرد.


این گوینده خبر که “شین شیائونگ”(Xin Xiaomeng) نام گرفت، با همکاری شرکت موتور جستجوی چینی موسوم به “سوگو”(Soguo)  ساخته شد.


حال این موتور جست‌وجو از توسعه کار خود خبر داده و تنها به ساخت گوینده هوش مصنوعی بسنده نکرده است.


این شرکت از دو نویسنده چینی، آواتارهایی با ظاهری واقعی ساخته که می‌توانند به روایت کتاب‌های صوتی بپردازند.


در این راستا شرکت سوگو از “هوش مصنوعی”، فناوری تبدیل متن به گفتار و کلیپ‌های ویدئویی از ادبیات آنلاین چینی استفاده کرده است. 


در حالی‌ که فناوری تبدیل متن به گفتار می‌تواند به سرعت کتاب‌های صوتی جدید بسازد، ولی علاقه‌مندان این حوزه ترجیح می‌دهند که کتاب صوتی آنها توسط نویسندگان، بازیگران و یا شخصیت‌های مشهور خوانده شوند.


شرکت “سوگو” می‌تواند با استفاده از آواتارهای هوش مصنوعی، فناوری تبدیل متن به گفتار را با شباهت ظاهری افراد مشهور ترکیب کند تا این خیال را در کاربران خود ایجاد کند که کتاب‌های صوتی آنها از طریق افراد واقعی خوانده می‌شوند.


 گفتنی است گوینده های خبر مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت سوگو از پاییز گذشته روی آنتن تلویزیون چین رفته اند و برای خبرگزاری شینهوا کار می‌کنند.


درست است که در زمان آغاز به کار استفاده از این آواتارها شینهوا خیلی تبلیغ کرد که این گویندگان بسیار واقعی خواهند بود، ولی با دیدن آن‌ها می‌توان  به راحتی از مصنوعی بودن آن‌ها آگاه شد.


بنابراین سخت می‌توان باور کرد که فناوری جدید این شرکت خیلی واقعی به نظر برسد.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید