به گزارش ایسنا، در سخنرانی افتتاحییه این کنفرانس دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری تدوین نقشه راه پزشکی سامانه ای در نظام سلامت را اجتناب ناپذیر دانسته و عنوان کرد: امروزه ایجاد مداخلات سریع و مقرون به صرفه و موثردر درمان بیماران بیش از پیش ضرورت یافته به عنوان یکی از چالش های بزرگ اقتصاد یبین المللی نیز هست.

و ادامه داد:علت اینکه بایستی باید به سمت و سوی سمانه های پزشکی برویم سنجش دوره ای وضعیت سلامت افراد بر اساس رویکردی سیستماتیک و مدون خواهد بود که یکی از حلقه های اتصال بالین و تحقیقات به شمار می رود.

وی همچنین اظهار کرد: با به کارگیری این رویکرد می توان به مواردی چون درمان های ایمن تر و موثرتر افزایش صرفه اقتصادی در امر پزشکی و تشخیص زودهنگام بیماری دست یافت که نتیجه آن کاهش اثرات ناخواسته داروها و کاهش استرس در بیماران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، در این کنفرانس دو روزه که از امروزسه شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا فردا ۲۹ اردیبهشت ادامه خواهد داشت بیش از پانزده نشست تخصصی و سخنرانی علمی به صورت بر خط و مجازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید